دروغ 13 !!! برای ما یا غربیها؟

April Fools Day یا روز احمق‌ها، روزی است که در آن مردم غرب بر اساس یک رسم قدیمی به هم دروغ می‌گویند و سعی می‌کنند همدیگر را سر کار بگذارند آنها اعتقاد دارد که دورغهایشان در این روز بخشیده می‌شود.

نمیدونم آیا این بازی مسخره دروغ گویی و چرند گویی که گاه تاثیرهای روانی بدی در جامعه داره باید در کشور ما هم به عنوان یه رسم اجرا بشه درسته؟

و جالبه ایا ماهم مثل غرب بر این اعتقادیم که خداا مارو به خاطر این دروغ وسرکارگذاشتن همنوعان و به نوعی مسخره کردن اونها  در این روز میبخشه>!!!

سایت کلوب دات کام که دیروز در صفحه اول خود درج کرده بود این سایت فروخته شده است و به چند میلیون کاربر خود راحت دروغ میگوید ! سایت وب گذر در صفحه داخلی خود مینویسد از فردا تصویر کاربران سایت خود را میبینید!!!

و گوگل هم که ماشالله... همینطور دروغ سرهم کرده که لیستی از اونارو اینجا میتونید بخونید

در سایت ویکی پدیا میخوانیم که دروغ 13 از توسط شارل نهم پادشاه فرانسه پایه گذاری شد . و دروغهای ایرانی :

در ایران روزنامه‌های اصلاح طلب به این موضوع پرداختند.

اولین بار ابراهیم نبوی در روزنامه نشاط خبر آزاد شدن عبدالله اوجالان (که چندی قبل طی یک عملیات جنجالی منسوب به آمریکا، اسرائیل و ترکیه ) ربوده و به ترکیه انتقال یافته بود را منتشر ساخت.

یکی از جنجالی ترین دروغ آوریل در ایران خبر کج شدن و احتمال سقوط برج میلاد بود که روزنامه شرق در آخرین شماره خود در سال ۱۳۸۳ منتشر ساخت.این شوخی توسط رسانه‌های اپوزیسیون جدی گرفته شد و به تحلیل ان پرداختند. برخی دیگر نیز آنرا به برنامه اتمی ایران نسبت دادند. همچنین قیمت ملک در مناطق اطراف برج نیز برای مدتی کاهش یافت.(صفحه روزنامه شرق)

/ 6 نظر / 27 بازدید
majid

سلام،وبلاگتونا خوندم. اگه مایلید به وبلاگ منم یه سری بزنید اگر حاضر به تبادل لینک هستید مرا با خانه ی دوست کجاست؟؟؟ با آدرس فوق لینک کنید و سپس در قسمت نظرات اطلاع دهید تا شما را با افتخار لینک کنم.

کاکا

سلام واقعا دستت درد نکنه مطالبت عالی بود خسته نباشی اگه خواستید با هم تباد ل لینک می کنیم اگه لینکم کردی با نام ترانه محبت لینکم کن و حتما بهم خبر بده تا مدیونت نمونیم مرسی منتظرم [گل][گل][گل]

تماشاگه

وااای چه دروغا!!!!![تعجب] سلام خوبین؟

رزیتا

جالب بود

امیر حسین مجیری

نمی دانم! به نظرم درست می گویید. دروغ گفتن در هر صورت بد است. اما حقیقتش کمی بامزه و جذاب است! البته این توجیه نمی شود. گناهان دیگری هم هستند که برخی مواقع جذاب می شوند و ما خودمان را گول می زنیم که بعد توبه می کنیم و باز به گناهمان ادامه می دهیم. راستی! مبدع بسیاری از مهم ترین خبرهای دروغ و طنز ایران آقای فرورتیش رضوانیه است از جمله خبر کج شدن برج میلاد و یا فروش ملک تجاری در برج میلاد که حتا منجر به احضار شهردار تهران (آقای قالیباف) به مجلس شد!

زیدی

متاسفانه بعضی از ما ایرانی ها و مسلمانان،آداب و رسوم فرهنگ غربی را بدون هیچ گونه ملاحظه و تامل ریشه ای آن وارد و تقلید میکنیم و خودمان را مثلاً " رونشفکر " و با کلاس میخوانیم . این روز منفور دروغگویی ریشه در چی دارد و نماد چه روزی است ؟ در دوران حکومت مسلمین در اروپا، و همچنین تضعیف اعتقادات و فرهنگ مسلمین به دلیل طرحهای 150 ساله یهودیان، در چنین تاریخی با طرح یک دشمن و جنگ ساختگی سپاه عظیمی از مسلمین با کشتی هایشان از اروپا به سوی دشمن رفتند. پشت سرشان نیز سپاه کفر که مدتها به اتحاد ، تجهیز و آماده سازی خود برای یک یورش فراگیر آماده کرده بود، تمامی سواحل را به کنترل خود در آورد و قتل عام گستردهای از مسلمین ساکن در آن شهر ها نمود. از طرفی کشتی هایی که رهسپار میادین جنگ شده بودن در یافتند که هیچ دشمنی در مقابلشان وجود ندارد بلکه دشمن در خانه خودشان بوده است. با این دروغ به چند قرن حکومت عادلانه مسلمین در اروپا پایان داده شد. و اروپایان این روزی که کشتی های سپاه مسلمین لنگر گاهها را ترک کردن به Fool Day نام گذاری نمودند. و هر ساله جشن میگیرند. زیرا مسلمین در آن روز FOOL شدند