دروغ 13 !!! برای ما یا غربیها؟ - سايه هاي زندگي

 
دروغ 13 !!! برای ما یا غربیها؟
ساعت ۱٢:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱/۱٥ 

April Fools Day یا روز احمق‌ها، روزی است که در آن مردم غرب بر اساس یک رسم قدیمی به هم دروغ می‌گویند و سعی می‌کنند همدیگر را سر کار بگذارند آنها اعتقاد دارد که دورغهایشان در این روز بخشیده می‌شود.

نمیدونم آیا این بازی مسخره دروغ گویی و چرند گویی که گاه تاثیرهای روانی بدی در جامعه داره باید در کشور ما هم به عنوان یه رسم اجرا بشه درسته؟

و جالبه ایا ماهم مثل غرب بر این اعتقادیم که خداا مارو به خاطر این دروغ وسرکارگذاشتن همنوعان و به نوعی مسخره کردن اونها  در این روز میبخشه>!!!

سایت کلوب دات کام که دیروز در صفحه اول خود درج کرده بود این سایت فروخته شده است و به چند میلیون کاربر خود راحت دروغ میگوید ! سایت وب گذر در صفحه داخلی خود مینویسد از فردا تصویر کاربران سایت خود را میبینید!!!

و گوگل هم که ماشالله... همینطور دروغ سرهم کرده که لیستی از اونارو اینجا میتونید بخونید

در سایت ویکی پدیا میخوانیم که دروغ 13 از توسط شارل نهم پادشاه فرانسه پایه گذاری شد . و دروغهای ایرانی :

در ایران روزنامه‌های اصلاح طلب به این موضوع پرداختند.

اولین بار ابراهیم نبوی در روزنامه نشاط خبر آزاد شدن عبدالله اوجالان (که چندی قبل طی یک عملیات جنجالی منسوب به آمریکا، اسرائیل و ترکیه ) ربوده و به ترکیه انتقال یافته بود را منتشر ساخت.

یکی از جنجالی ترین دروغ آوریل در ایران خبر کج شدن و احتمال سقوط برج میلاد بود که روزنامه شرق در آخرین شماره خود در سال ۱۳۸۳ منتشر ساخت.این شوخی توسط رسانه‌های اپوزیسیون جدی گرفته شد و به تحلیل ان پرداختند. برخی دیگر نیز آنرا به برنامه اتمی ایران نسبت دادند. همچنین قیمت ملک در مناطق اطراف برج نیز برای مدتی کاهش یافت.(صفحه روزنامه شرق)


کلمات کلیدی: